E Keni Ditur Se Kripa Mund Te Perdoret Edhe Per Kete? Ndiqeni ..

E keni ditur se kripa mund te perdoret edhe per kete? Ndiqeni .. Ne e përdorim kripën për çdo gjë, që prej ushqimit e deri tek pastrimi i rrugëve të ngrira në kohën e dimrit. Kripa është një përbërës shumë i dobishëm, që gjithashtu ndikon që ne të qëndrojmë të…

Temperatura të ndryshueshme, kështu do të mbretërojë moti në Kosovë

Gjysma e parë e kësaj jave do të jetë kryesisht me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe intervale kohore me diell.Vranësirat gjatë ditës do të zhvendosen në stade të ndryshme të troposferës, duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshjet nëpër territoret e caktuara, kryesisht në veriperëndim të Dukagjinit,…

Ky është kosovari që po kalon pushimet me vajzën e Donald Trump

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, Tiffany është duke i kaluar pushimet në ishullin grek të Mykonosit. Mësohet se vajza e Trump është duke i kaluar pushimet me të dashurin e saj, Michael Boulos por edhe me miqtë e tyre.Vajza e presidentit të SHBA-ve është…

Lajm i keq për mërgimtarët që kalojnë nëpër Serbi

Që nga dita e sotme, çmimet për kalimin në rrugët e Serbisë janë rritur. 12% do të jetë çmimi më i lartë për kalim në secilën autostradë në shtetin fqinj. Rritja e çmimit për tarifat u përcaktua nga ndryshimet në Ligjin mbi Tarifat për Përdorimin e Mallrave Publike, e cila…

Pak para martesës së Bleros, Teuta i ka disa fjalë befasuese për të

Martesa me Bleron flitej shumë, duke kaluar kështu edhe në përditshmëri të artistes kosovare.n’ZOOM ka intervistuar Teutën e cila foli për lajmet e tepërta dhe ndikimin e tyre në familjen e re që ka krijuar me Adonis Morinën. Pak para martesës së ish-bashkëshortit të saj me Afrona Dika aktorja i…

Ndodh edhe kjo: Gjarpri bie nga çatia, deputetët braktisin seancën

Deputetët në Ondo të Nigerisë kanë shtyrë seancat gjyqësore pasi një gjarpër hyri në Parlament.Gjarpri ra nga çatia e ndërtesës ndërsa deputetët po përgatiteshin për seancës e së mërkurës në Akure. Asnjë nuk u lëndua nga zvarraniku, por ligjvënësit u detyruan të largoheshin nga godina pas kaosit të krijuar.“Kur po…

Mërgimtari nga Zvicra brenda 5 minutash dënohet me 600 euro – FOTO

Pol icia e Kosovës brenda pak minutash i ka shqiptuar dy gjoba te trafikut një mërgimtari nga Zvicra.Makina e tij është ndaluar pasi radarët e Pol icisë e kane kapur në shpejtësi prej 117 km/h ne zonën ku lëvizja është 50 km/h. KALLXO.com ka siguruar një raport ku thuhet se…