Atletico Madridi Dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Atletico Madridi do ta pres Juventusin në ndeshjen hapëse të grupeve në Ligën e Kampionëve. Dy skuadrat shihe si favorite për ta kaluar grupin në të cilin gjenden edhe Bayer Leverkusen dhe Lokomotiva Moska. Trajneri Diego Simeone ka vendosur që të startojë me Jan Oblak në portë, edhe pse kishte…

PSG Dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Paris Saint-Germian dhe Real Madridi i kanë publikuar përballjet për ndeshjen e tyre të parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra franceze dhe ajo spanjolle do të përballjen me njëra-tjetrën nga ora 21:00 në stadiumin ‘Parku i princave’, derisa mungojnë disa lojtarë. Parisi në këtë takim nuk…

Fati-Real Madrid, vjen lajmi i papritur

Ansu Fati ,raportohet se hodhi poshtë mundësinë për t’u bashkuar me Real Madrid para se të nënshkruante një kontratë të re në Camp Nou këtë verë. 16-vjeçari vuri penën në letër në një marrëveshje që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2022 dhe gjithashtu përmban një klauzolë…

Ronaldo në kërkim të gruas që e ushqeu kur ishte fëmijë…

Cristiano Ronaldo ka lansuar një fushatë në kërkim të një gruaje me emrin Edna që punon në McDonald’s, pasi e kishte ushqyer me hamburger kur ishte fëmijë. Lojtari 34-vjeçar iu bashkua Piers Morganit në një intervistë natën e kaluar për të treguar pak nga e kaluara e tij që ishte…

SPORT Dortmundi Dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Borussia Dortmundi dhe Barcelona përballen në Signal Iduna Park për ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin F të garës më të madhe evropiane dhe pritet të jetë një takim me një lojë të hapur. Do të shohim një përballje…

Tallja e vitit/ Shikoni se si Salah e bën për “pesë pare” Shaqirin

Në një foto të postuar nga Shaqiri në “Instagram”, Salah i ka komentuar: “Vëlla kjo foto është nga finalja e Ligës së Kampionëve vitin e kaluar,”. Egjiptiani kishte etiketuar edhe shokun tjetër të skuadrës kroatin Dejan Lovrenin, i cili poashtu la një koment interesant.“Ai e ka pranuar këtë fotografi vetëm…

Nga futbolliste në police, bukuroshja shqiptare e suksesshme në dy fusha

Të premten ka diplomuar gjenerata e 54-të e Polic isë së Kosovës.Por kjo gjeneratë ka një të veçantë, pasi në mesin e saj e ka lojtaren e Përfaqësueses së Kosovës, Jehona Ademin. Ademi ish futbolliste e KFF Mitrovicës, ka qenë pjesë edhe e Kosovës U-19 dhe pastaj edhe asaj A.Mesfushorja…

Befason Mandzukic, ai niset drejt transferimit në këtë ekip!

Me ardhjen e trajnerit Maurizio Sarri në skuadër, hapësirat për të janë minimizuar për të mos thënë nuk ka fare.Pasi ka ref uzuar disa skuadra të rëndësishme nga Katari, Mandzukic karrierën mund ta vazhdoj në MLS. Është gjiganti amerikan, Los Angeles FC që i ka bërë një ofertë të mirë…